Tęsknie na wieś

Tęsknie na wieś

Mam piękną działkę na wsi i czasami strasznie mnie kusi aby się na wieś przeprowadzić. Góry, lasy, rzeka normalnie bajka. Tylko jest jeden mały problem do miasta gdzie mieszkam i pracuję teraz musiałabym codziennie dojeżdżać 60 km w jedną stronę. 120 km codziennie nie jest to mało tym bardziej biorąc pod uwagę nasze ciasne i zatłoczone drogi. A o warunkach na drogach w zimie to już nawet nie będę wspominała.

Bielsko – Biała jest pięknym miastem i wszędzie mam blisko. Nie mogę narzekać że jest mi źle bo do lasu mam niedaleko w góry też mogę iść praktycznie codziennie, łąk na spacery z pieskiem też nie brakuje w okolicy a w zimie ciepło, odśnieżać nie trzeba chyba, że samochód :). Normalnie sielanka!

Zostać w mieście czy przeprowadzić się na wieś

Ale jednak na wieś jakaś tęsknota człowieka ciągnie. Takiej ciszy jak tam to w mieście nie uświadczysz. Za oknem zamiast odgłosów ruch ulicznego to szum rzeki słychać, a na grzyby to wyjść za bramkę, przejść przez drogę i już w lesie się jest i można zbierać.

Ciężko rozsądek z tęsknotą pogodzić i co lepsze zdecydować bo i tu i tu zalety są i wady. Przeprowadzka łatwa się wydaje ale do emeryturki poczekać będzie chyba musiała. A potem jak dobry Bóg da to urokami wsi cieszyć się będę.

2 Comments

  1. We’re a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.

    Your site provided us with helpful info to work on. You have performed
    an impressive process and our whole neighborhood shall be grateful to you.
    natalielise plenty of fish

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *