Włosy siwe włosy słabe

Siwe włosy to przypadłość która dopada zarówno kobiety jak i mężczyzn, dobrze jest wiedzieć jak sobie radzić w przypadku problemów z włosami. Z wiekiem przybywa nam siwych włosów. Jeśli zaczynamy siwieć zbyt wcześnie nasz wygląd może prezentować się nieestetycznie i nieadekwatnie staro w stosunku do wieku. Doskwiera to w szczególności kobietom, które jako siwe prezentują się mało atrakcyjnie.

Ukrywamy siwe włosy

Kobietom przystoi farbowanie siwizny, mężczyznom mniej, aczkolwiek trend ten się zmienia. Mimo wszystko farbowanie siwych włosów to nie to samo co farbowanie włosów o naturalnym pigmencie. Warto zauważyć, iż siwe włosy słabo się układają, są sztywne, sprężyste i trudno przyjmują kolor, szybko płowieją. Stąd osobom o dużej ilości siwych włosów poleca się pasemka wielobarwne, a także dobieranie kolorów jasnych blond, by nie były widoczne za szybko odrosty.

Łysienie dopada szczególnie panów

Kobieca uroda znacząco cierpi na siwiźnie, którą bez wątpienia ogranicza. Niestety kolejnym problemem występującym z wiekiem, jak też z zaburzeniami hormonalnymi jest łysienie. Dopada ono szczególnie panów będąc rysą na ich urodzie. Niestety czasami także kobiety cierpią na wypadanie włosów, ich łamliwość, przesuszenie czy też łupież.

By wzmocnić włosy i zapewnić im blask, puszystość i łatwość układania dobrze jest zapewnić w diecie sporo magnezu, selenu oraz cynku. W szczególności cynk odpowiada za kondycję włosów oraz paznokci. Pomóc mogą nie tylko kompleksy witamin doustnych ale też odżywki z witaminami i minerałami, a także maseczki i inne kosmetyki stosowane do codziennej pielęgnacji włosów.

Na efekt zwykle trzeba poczekać dwa, trzy miesiące ale dzięki płukankom ziołowym i stosowaniu serum można wzmocnić włosy, zahamować ich wypadanie, zadbać o ich zagęszczenie i wygląd. Również koloryt.