Mont Blanc, to najwyższy szczyt alpejski, wznoszący się na wysokość 4808 metrów nad poziomem morza. Nic więc dziwnego, iż co roku liczne grupy turystów pragną zmierzyć się z ta górą. Jeszcze liczniejsze rzesze wybierają się na trekking w pobliżu Mont Blanc. Mamy tam bowiem do czynienia z doskonale przygotowanymi szlakami górskimi, które gwarantują niezapomniane wrażenia. Wiele z nich jest dostosowanych do poziomu początkujących adeptów trekkingu górskiego. Niemniej jednak, należy zdać sobie sprawę z tego, iż jest to trekking górski, do którego należy się odpowiednio przygotować. Zawsze będą się tutaj pojawiać jakieś zagrożenia, które należy minimalizować, ale najlepiej całkowicie likwidować.

Przygotowanie na trekking w pobliżu Mont Blanc.

Jedną z najważniejszych kwestii będzie tutaj odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu na trekking w pobliżu Mont Blanc. Zresztą, do każdej wyprawy trekkingowej należy się odpowiednio przygotować, aby zapewnić sobie komfortowe warunki oraz bezpieczeństwo na szlaku. Do najważniejszego, podstawowego wyposażenia na trekking w pobliżu Mont Blanc, należy zaliczyć:

  • Buty górskie – zapewniające wysoki poziom komfortu, dobrą przyczepność, i zabezpieczające przed wilgocią. Szlaki w tym rejonie, pomimo doskonałego przygotowania, niestety będą często błotniste, toteż dobre buty, o dobrej przyczepności, stanowią tutaj podstawę.
  • Odzież trekkingowa – spełniająca wymagania alpejskie. Musi nam zapewnić wysoki poziom komfortu termicznego i ochronę przed deszczem. Jesienny trekking w pobliżu Mont Blanc, ma to do siebie, iż często można będzie maszerować w deszczu.
  • Solidny plecak turystyczny – zapinany z przodu na dodatkowy pas w celu stabilizacji. Pojemność plecaka to oko 30-40 litrów.
  • Dodatkowe wyposażenie czyli: apteczka, latarka czołowa, koc termiczny, pojemniki na wodę, termos na ciepłe napoje.

Jest to podstawowe, najbardziej niezbędne wyposażenie, dzięki któremu wszystkie trekkingi w Alpach w pobliżu Mont Blanc będą jak najbardziej bezpieczne i udane. Oczywiście można jeszcze dodatkowo pokusić się o inne elementy, takie jak chociażby kijki trekkingowe. Jest to jednak opcjonalne wyposażenie i nie jest absolutnie niezbędne.

Przygotowanie wyjazdu na trekking.

Przede wszystkim musimy zacząć od starannego spakowania całego niezbędnego ekwipunku. Nie zapominajmy o tym, aby na szlak zawsze zabrać ze sobą suchą koszulkę i skarpety na zmianę. Podróżowanie w mokrej bieliźnie niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Przemoczyć zaś się jest wyjątkowo prosto. Oczywiście każde wyjście na szlak powinniśmy rejestrować w schronisku. Dzięki temu, w razie jakichś nieprzyjemności przynajmniej wiadomo w którą stronę wychodziliśmy i gdzie należy nas szukać. Wypadki w górach zawsze się zdarzają, toteż musimy pamiętać o tym, aby być na różne ewentualności przygotowani. Najważniejsze jest bowiem nasze bezpieczeństwo.

Podsumowanie

W każdym razie, wyjazd na trekking w pobliżu Mont Blanc, na pewno jest dobrym pomysłem na spędzenie swojego urlopu. Niezależnie od wszystkiego, pobyt w górach, nawet niedługi, zawsze dobrze wpływa na nasze samopoczucie i wprawia nas w dobry nastrój.