Cywilizacja, telewizja, komputery zabija naszą kreatywność. Mimo iż pracodawcy chwalą nas za pomysłowość to często brakuje nam pomysłów i umiejętności na zabawę z naszymi dziećmi. Jeżeli nie masz wątpliwości czy jesteś kreatywny spędź popołudnie z dzieckiem a dowiesz się na ile działa twoja wyobraźnia.

Kreatywna zabawa nie potrzebuje pieniędzy

Często zamykamy się schematach, a to spory błąd. Kreatywna zabawa sprawi, że od dzieci możemy nauczyć się otwartości i odwagi w kontaktach z innymi ludźmi oraz podczas rozwiązywania naszych codziennych problemów. Czasem wystarczy spacer po lesie, a czasem kwadrans na boisku. Bawić się kreatywnie możemy zarówno plastycznie, muzycznie jak i ruchowo. To od nas zależy czy i co wyczarujemy z kilku gałązek i liści, czy będzie to kupka kompostu, czy może zupa, a może jeszcze coś innego?

Bardzo często mówimy że nie stać nas na to czy tamto, tymczasem kreatywne zabawy to najczęściej zabawa surowcami wtórnymi, które nic nie kosztują. Nie musimy kupować tony artykułów szkolnych by wykonać figurkę, bałwana, czy pomalować wielkanocne jajka. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, pomyśleć, czasem dorobić jakąś historię by doskonale się bawić.

Daj się ponieść chwili i swojej wyobraźni

Dzieci uwielbiają zagadki, poznawanie świta w naturze, wszystkimi zmysłami. Tym samym każda kreatywna zabawa to doskonała stymulacja rozwoju i o wiele bardziej wartościowa nauka niżeli ślęczenie nad podręcznikiem. Rozmaite doświadczenia oraz zabawy zbliżają nas do dzieci, dzięki czemu nie tylko wartościowo spędzamy czas, ale i jesteśmy sobie bliżsi.

Nie każdy musi być pedagogiem, świetliczanką sypiącą pomysłami na zabawę z rękawa, ale warto każdemu spróbować pobawić się z dzieckiem nie korzystając z telewizora czy z komputera, gotowego scenariusza zajęć ale dać się ponieść chwili i swojej wyobraźni.