metody doczepiania włosów

Dzisiejsza technologia daje nam wiele możliwości bycia piękną, zadbaną, niczym modelka z katalogu. Tak naprawdę wystarczy tylko odpowiednio gruby portfel oraz rozeznanie w różnych ciekawych zabiegach fryzjerskich i kosmetycznych. Poznajmy popularne metody doczepiania włosów. Aby mieć piękne, długie włosy, wystarczy wystarczy wybrać jedną z opisanych metod.

Mikroringi

Mikroringi to najpopularniejsza metoda doczepiania sztucznych pasm na zimno. Jest to wielka zaleta dla zdrowia włosów. Brak zgrzewania włosów sprawia, że włosy naturalne nie są podatne na wysoka temperaturę. Mikroringi wykonane są z metalu i wewnątrz mogą być powleczone silikonem. To zdecydowanie ułatwia ich nakładanie – mikroringi przylegają dokładnie do włosów i można regulować ich odległość od skóry głowy, co jest przydatne przy częstym odświeżaniu fryzury.

Włosy na taśmę

Tak zwana „metoda kanapkowa” to kolejna metoda nieinwazyjna, nie wymagająca zgrzewania włosów i niszczenia ich struktury. Włosy przykleja się u nasady głowy do naturalnych pasm za pomocą specjalnej taśmy. Co ciekawe – po utworzeniu się odrostów, taśmę można zdjąć, oczyścić i założyć ponownie, nawet do 5 razy! Jest to zatem bardzo oszczędna i wygodna metoda przedłużania włosów. Dzięki niej włosy będą dłuższe, gęstsze, w kolorze zbliżonym do naturalnego, bez widocznych łączeń w postaci taśm.

Keratynowe przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów za pomocą keratyny należy do metod inwazyjnych, ale i najbardziej popularnych. Do przyczepiania sztucznych pasm wykorzystuje się keratynę specjalnie przeznaczoną do tego celu oraz zgrzewarkę do włosów. Jest to metoda, której efektywność ocenia się na około 3-4 miesiące.

Które metody doczepiania włosów są najlepsze?

Decydując się na przedłużanie włosów, klientka powinna zdobyć nieco wiedzy na ten temat. Warto poznać różne techniki przedłużania włosów, ich wady i zalety, a następnie omówić je ze swoją fryzjerką. Dobra fryzjerka oceni stan włosów, podatność na różne zabiegi i przeanalizuje sposoby pielęgnacji włosów po zabiegu oraz efekty, jakie przyniesie przedłużanie.