zbędne owłosienie

O ile panowie zabiegają o brody i gęsty zarost ciesząc się grubym owłosieniem o intensywnej barwie na twarzy, to kobiety owłosienie szpeci. W przypadku pań zabiegi na twarz to również depilacja podbródka, górnej wargi, okolicy nosa, a w skrajnych przypadkach również policzków. Ciągłe wyrywanie pojedynczych włosków bywa uciążliwe ale zbędne owłosienie usunąć trzeba.

Zarost u kobiety –  zbędne owłosienie

Zarost u kobiety może być spowodowany zmianami chorobowymi, zwłaszcza hormonalnymi, ale niekoniecznie. Bez względu na podłoże występowania owłosienia oferta gabinetów kosmetycznych polegająca na stosunkowo długotrwałym usuwaniu owłosienia jest zbawienna. Laserowa depilacja tak zwanego wąsika, jak i podbródka pozwala na utrzymanie się efektu gładkiej skóry bez odrastających włosków nawet przez kilka miesięcy. Co ważne zabiegi te nie są nader kosztowne ani też skomplikowane, czy tym bardziej bolesne.

Laserowa depilacja niestety wymaga powtórek i nie jest zabiegiem jednorazowym. Mimo to warto jest zainwestować w nią, bowiem efekty bywają znakomite. Nawet jeśli dysponujemy nieprzyjemnie gęstym i ciemnym owłosieniem depilacja osłabia cebulki włosków i sprawia że z czasem rośnie ich coraz mniej i coraz słabsze. Odwrotnie bywa przy depilacji maszynką lub depilatorem, gdy każde ich usuniecie wzmacnia ich cebulki.

Depilacje laserowe na twarz są polecane i bezpieczne. Chociaż proponowane są także zabiegi depilacyjne okolicy bikini, czy nóg. Wybierając się na pozbycie się włosków tu i tam warto jest jednak sprawdzić opinie o danym gabinecie. Bowiem różne lasery skutkują mniej lub bardziej trwałym efektem depilacji. Czasem warto jest nieco dopłacić, aby efekt depilacji utrzymał się dłużej.