urządzenie kuchni

Urządzenie kuchni w modnym stylu to między innymi ukrycie niektórych dużych sprzętów kuchennych. Takie maskowanie kuchni jest niezbędne w mieszkaniach typu studio. Takich, w których zamiast typowej kuchni jest aneks kuchenny połączony z reprezentacyjnym salonem.

Urządzenie kuchni – Jakie sprzęty kuchenne warto ukryć

W nowoczesnych, eleganckich kuchniach niezbyt dobrze prezentują się zmywarki, pralki czy lodówki wystawione na widok publiczny. Najlepszym rozwiązaniem jest, by sprzęty AGD posiadały blaty, które można wykorzystać jako powierzchnię roboczą. Dodatkowo, ich fronty mogą być ukryte przed wzrokiem wchodzących do kuchni, co wcale nie będzie przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu tychże sprzętów AGD. Dzięki zabudowie kuchennej można postawić w kuchni zarówno pralkę, jak i zmywarkę. Jednocześnie nie ubędzie wtedy miejsca na typowe czynności robocze w kuchni. Wierzch sprzętów zostanie pokryty wysokiej jakości blatem kuchennym, który zabezpieczy sprzęty przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem.

Jak wybrać firmę do montażu mebli na wymiar

W każdym mieście znajdziemy dość dużo ofert firm, które zajmują się produkcją oraz montażem mebli na wymiar. Wybór będzie więc dość subiektywny. Niemniej jednak warto się kierować przede wszystkim własnym gustem. Meble, które wybierzemy, mają nam się podobać i mają być solidne. Trudno jest ocenić jakość mebli laikowi. Warto mimo wszystko zobaczyć dotychczasowe produkcje danej firmy i obejrzeć je dokładnie pod kątem wykonania frontów mebli, twardości blatów, sposoby otwierania się szafek z zawiasami. Na tej podstawie będziemy mogli łatwo ocenić, czy podoba nam się sposób produkowania mebli przez tę firmę.

Wybór szafek pod zabudowę

Kupując meble na wymiar musimy zdecydować przede wszystkim, jakiego rodzaju zabudowę sobie życzymy. Należy więc znać dokładnie wymiary zmywarki, pralki lub lodówki, którą chcemy zabudować. Następnie musimy znać ich dokładną lokalizację. Na podstawie dokładnej lokalizacji AGD można dokonać pomiarów kuchni. Wówczas tworzony jest projekt uwzględniający powyższe parametry. Klient musi dokonać wyboru materiału do zabudowy oraz frontów – kolorów, powłoki, sposobu otwierania, uchwytów. Wybierać je należy mając na uwadze ich trwałość i dobry wygląd. Ważne jest też to, czy fronty będą łatwe w pielęgnacji. Wbrew pozorom jest to ważny parametr. Kuchnia jest pomieszczeniem, które łatwo się brudzi i często trzeba je sprzątać. Warto, by robiło się to jak najłatwiej.