sport

Aby pięknie wyglądać, mieć smukłą sylwetkę i zdrowe ciało nie trzeba być sportowcem i wyczynowo uprawiać sportu. Wystarczą systematyczne ćwiczenia w domu, nawet nie na siłowni. Fitness, zumba, nordic walking, nie ma znaczenia w jaką aktywność zainwestujemy. Istotny jest ruch na powietrzu, sukcesywna poprawa kondycji.

Sport to zdrowie

Sport poprawia przemianę materii oraz ukrwienie, a co za tym idzie wpływa na poczucie szczęścia, optymizmu jak też na pamięć, koncentracje i koordynacje ruchów. Dodatkowo aktywność zapobiega chorobom serca, układu nerwowego, nowotworom i wielu innym schorzeniom. Osoby uprawiające sport czują się młodziej i wyglądają zdrowiej. Warto jest zatem od czasu do czasu znaleźć chwilę dla zdrowia i ruchu.

Wystarczy piętnaście minut dziennie

Wystarczy kwadrans dziennie. Jednak należy dopasować dyscyplinę sportu do własnych preferencji i uzdolnień. Nie możemy się bowiem przymuszać do sportu. Powinna być to rozrywka którą polubimy. Jeśli nie wiemy co byśmy chcieli robić dobrze jest próbować różnych aktywności, aż trafimy na taką która będzie nam sprawiać przyjemność. To dzięki sportom mamy szansę rzucić palenie, alkohol i inne używki gospodarując czasem tak, aby spędzać go aktywnie z pożytkiem dla wyglądu, mózgu, samopoczucia.

Szczególnie polecana jest aktywność osobom chcącym zachować piękną talię, szczupłą sylwetkę. Cotygodniowe wypociny na siłowni nie są potrzebne jeśli codziennie poświęcimy piętnaście minut na relaksacyjny spacer, jogging, czy ćwiczenia na macie. Doskonałym sposobem dla zdrowia i urody jest joga która nie tylko wpływa na kondycje fizyczną ale i psychiczną, rozluźniając i odstresowując.