projektowanie wnętrz

Jeśli zastanawiasz się czy dasz radę zaprojektować wnętrze swego domu samodzielnie, zgodnie z własnymi potrzebami, a przy tym by było estetyczne, modne i gustowne, to nie zastanawiaj się a zabierz się do projektowania. Projektowanie wnętrz nie jest aż takie trudne, aczkolwiek dobrze jest mieć pewną wizję, którą chcemy zrealizować. By projekt zachwycał wcale nie musi być wykonany przez uznanego projektanta. Rzadko zachwyca projekt stworzony na kolanie bez przemyślenia, jednak amatorski czemu nie? Wystarczy kierować się głównymi zasadami w projektowaniu: intuicją, własnym gustem, podpowiedziami fachowców i z pewnością powstanie wnętrze jakiego pozazdrości nam nie jedna osoba.

Inspiruj się

Nie zawsze od razu wiemy czego chcemy, co się nam podoba, co jest na czasie i co mogłoby dobrze wypaść w danym wnętrzu. Gdy brak nam wizji lub też spójności pomysłów warto sięgnąć po podpowiedzi jakimi są inspiracje, gotowe projekty. W sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji dotyczących designu, aktualnych trendów, wyposażenia polecanego itp. Nawet gdy sądzisz że nie podołasz, spróbuj a przekonasz się że nie jest to tak trudne. Przeglądnij blogi, strony producentów mebli, farb, ceramiki a z pewność coś wpadnie Ci w oko. Dołącz do grup społecznościowych skupionych wokół tematyki projektowanie wnętrz.

Stwórz swój pierwszy projekt

By móc nad czymś pracować warto stworzyć projekt jaki wydaje się nam być idealny i funkcjonalny. Na tej bazie można pracować dalej, konsultować rozwiązania, próbować różnych zestawień, zmieniać kolorystykę czy dodatki. Ponadto bazowy projekt można poddać ocenie osób z zewnątrz, fachowcom jako wskazówkę itd. Jeśli to cię nie zmęczy to znak że ta praca jest dla ciebie właściwa, być może ją polubisz, połkniesz bakcyla a projektowanie wnętrz okaże się Twoim powołaniem. Sporo osób po tym jak urządziło z powodzeniem własny dom sięga po zlecenia z zewnątrz pomagając urządzać innym, doradzać. Są i tacy którzy wciągają się jeszcze bardziej zapisując się na specjalistyczne kursy projektowania wnętrz, obsługi programów stworzonych na potrzeby projektowe itp.

Amatorskie projektowanie wnętrz nie znaczy gorsze

Bardzo często amatorski projekt wnętrza dorównuje projektowi ze studia projektowego. Bywa iż zupełnie przypadkiem udaje się nam zaprojektować genialne wnętrza podziwiane nie tylko przez domowników. Kiedy projektowanie wnętrza staje się twoim hobby warto to wykorzystać i podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. Świetnym pomysłem jest blog internetowy, w którym możemy zaprezentować swoje dzieło.

Duma i satysfakcja z wykonania projektu wnętrza według własnego pomysłu jest bezcenna. Dla takich chwil warto włożyć wysiłek i pracę. Projekty amatorskie są szczególnie cenione, właśnie z powodu tego iż zostały wykonane nie przez fachowców, dla których to chleb powszedni. Zdobycie wiedzy i umiejętności dodaje wartości projektowi.