Opłacalność jest jednym z kryteriów przy wypożyczaniu auta. Każdy z nas musi indywidualnie zdecydować, czy bardziej opłaca się mu auto posiadać na własność, czy wypożyczyć. Każda wypożyczalnia aut ma różne terminy wynajmu – na godziny, dni, a nawet tygodnie. Rozważmy więc różne opcje.

Wynajem krótkoterminowy

Zaletą wynajmu krótkoterminowego jest przede wszystkim jego niska cena. Płacimy jednorazowo około 20 złotych za godzinę. Co jest bardzo dobrą opcją, jeśli potrzebujemy auta tylko na jakiś czas. Na przykład by załatwić coś bardzo ważnego na drugim końcu miasta. Jeśli tych spraw do załatwienia mamy nieco więcej i mogłyby znacznie rozciągnąć się w czasie, lepszą opcją będzie wynajem na doby. Kosztuje to kilkadziesiąt złotych, co i tak jest bardziej opłacalne niż podróżowanie taksówkami, a na pewno wygodniejsze niż jazda komunikacją miejską. Musimy sami rozważyć, czy nasze potrzeby są tak duże, by wypożyczenie auta było opłacalne. Nie zawsze wynajem jest korzystniejszy, szczególnie gdy jest piękna pogoda, odległość w dane miejsce niewielka, i bardziej wskazany byłby nawet spacer niż jazda autem.

Wynajem długoterminowy

Wypożyczanie auta na dłuższy czas jest opłacalne na przykład gdy nasze auto stoi w warsztacie i nie wiemy, kiedy będziemy mogli je odebrać. Jest korzystne również wtedy, gdy auto służy nam jako narzędzie pracy – szczególnie w przypadku firm, dla których wypożyczalnie mają ciekawe oferty cenowe. Czasem wynajem auta jest dla nich dużo korzystniejszy niż kredyt lub leasing, między innymi dlatego, że nie wpływa na historię kredytową. Dla osób indywidualnych wypożyczenie auta będzie korzystne, jeśli używamy go na tyle często, że koszt wypożyczenia miesięcznego lub tygodniowego będzie mniejszy, niż wydalibyśmy w tym samym czasie na eksploatację własnego samochodu.

Na jaki wynajem się zdecydować?

Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb. Jedni używają auta od rana do wieczora, ale na przykład tylko w intensywniejszych okresach życia – przez kilka tygodni w roku. Wtedy opłaci im się bardziej wynająć niż kupić. Wynajem jest również dobrym wyborem, jeśli wyjeżdżamy do jakiegoś miasta i nie chcemy się po nim poruszać środkami komunikacji miejskiej, co bywa kłopotliwe w obcych lokalizacjach. Jest wiele sytuacji, w których wynajem auta jest wygodny i korzystny. Dlatego przed przystąpieniem do rezerwacji pojazdu online należy przeprowadzić dokładną analizę potrzeb i kosztów. Dopiero pod wyniki takiej analizy można dopasować rodzaj auta i termin wypożyczenia.

Jeśli zainteresował Cię temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej zapraszamy tutaj» https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl