Każdy ma w domu jakieś fotografie. Lubimy wracać do zdjęć upamiętniających rozmaite wydarzenia i chwile z naszego życia, życia bliskich. Niestety fotografie nie są wieczne i pod wpływem dostępu tlenu i warunków atmosferycznych, wilgotności powietrza zmieniają swój wygląd, nie zawsze na lepszy.

Z czasem każda fotografia bielsko nabiera większej wartości, gdy przeglądamy zawartość starych fotografii łezka w oku się zakręci nie jednemu twardzielowi. Niegdyś, jeszcze kilka lat temu standardem było wywoływanie zdjęć, a w XXI wieku drukowanie zdjęć. Obecnie znacznie rzadziej zdjęcia przechowuje się w wersji wydrukowanej, a częściej na różnych nośnikach pamięci. Mimo różnych technik otrzymywania fotografii starzeją się one podobnie. Blaknięcie barw oraz zażółcenia na papierze fotograficznym z jednej strony sprawiają, że fotografia jest mniej czytelna, z drugiej strony dodają jej uroku.

Stara fotografia nie rzadko jest jedyną pamiątką po dziadku, czy prababci. Odpowiednio zachowana, oprawiona pozwala cieszyć się swym widokiem przez wiele lat. Współczesne kolorowe fotografie nie rzadko są celowo postarzane by wyglądały na stare i stylowe. Dlatego dbajmy o fotografie tak aby mogły się nimi cieszyć nasze prawnuki poznając swoich przodków.