Planując przeprowadzkę do miejsca oddalonego od miejsca naszego zamieszkania o kilkaset kilometrów warto poświecić się planom logistycznym. Bardzo istotnym elementem takiego planu jest sposób pakowania się oraz środek transportu. Im większy samochód przeprowadzkowy zamówimy tym lepiej dla nas gdyż jest szansa, że cały nasz dobytek zostanie przewieziony za jednym razem a my zaoszczędzimy pieniądze na kolejnych kursach.

Każda przeprowadzka jest inna, zależy głównie od ilości rzeczy jaką mamy do przewiezienia. Podczas przeprowadzki warto zachować porządek i systematyczność pakowania. Mając do dyspozycji pojemny samochód do transportu warto zaplanować odpowiednio załadunek, aby zmieścić w przestrzeni bagażowej jak najwięcej i przewieźć przedmioty jak najbezpieczniej. Niektóre ze sprzętów czy paczek wymagają szczególnej ostrożności z racji delikatności lub wartości jaką dla nas przestawiają.

Daleka przeprowadzka to zwykle duże koszty, by je ograniczyć do minimum warto postarać się o pakowność samochodu, tak by wystarczył jeden, dwa kursy, nie zaś kilkanaście. Wiele osób przewrotnie sądzi, iż oszczędza na wynajęciu mniejszego samochodu, który mniej pali paliwa, ale i mniej mieści, tym samym nie dość że przeprowadzka pochłania więcej czasu to i więcej pieniędzy, jakie należy wyłożyć na kolejne kursy.