mycie okien

Biurowce jakie są wznoszone w XXI wieku to nie rzadko istne drapacze chmur. Ich mankamentem jest duże przeszklenie z elementami stali oraz aluminium. Przeszklenia są zaletą dla estetyki budynku jak i korzystania przez biura z dostępu do światła dziennego, jednak pod katem takim jak mycie elewacji bywa to kłopotliwe, gdyż okna się nie otwierają a nawet te które się otwierają nie kwalifikują się do mycia standardowego z uwagi na wysokość.

Profesjonalne mycie okien z windy

W biurowcach mierzących kilkadziesiąt metrów i więcej stosuje się kilka metod mycia elewacji i okien. Po pierwsze są stosowane podnośniki koszowe, jak też liny alpinistyczne, ale także windy i rusztowania. W przypadku budynków powyżej 12 pieter stosuje się dźwigi. Pamiętać należy iż wybór sprzętu wpływa znacząco na cenę usługi. Przede wszystkim składa się na nią wynajem sprzętu ale również personelu, bowiem nie wszyscy pracownicy firm sprzątających są uprawnieni do mycia okien na wysokości. Kadra firm oferujących usługi takie jak mycie i malowanie elewacji zapewnia także wykonanie usług nietypowych jak czyszczenie świetlików dachowych, fabrycznych czy szklanych daszków, pylonów, elementów reklamowych i innych.

Nie tak łatwo okno umyć

Wbrew pozorom mycie okien w biurowcach nawet na drugim, czy piątym pietrze jest ryzykowne i bardzo trudne. Pracownik musi zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo ale również o to aby powierzchnia była nienagannie czysta. Okna nie powinny mieć zacieków ani kropek. W tym przypadku pomaga woda zdemineralizowana jaką się stosuje do przemysłowego mycia okien.

Warto dodać iż biurowce myte są bez stosowania detergentów, które mają właściwości elektrostatyczne. Ta cecha usługi sprawia, iż szyby nie przyciągają brudu. Jakość usług mycia elewacji w dużej mierze zależy od doświadczenia ekipy czyszczącej, ale także od pogody w którą usługa jest realizowana. Zdecydowanie trudniejsze jest mycie elewacji podczas mrozu, silnego wiatru czy ulewy. W takich przypadkach warto jest przesunąć prace, chociażby z uwagi na bezpieczeństwo brygady pracowniczej.