Muzeum Powstania Warszawskiego

Zanim wybierzemy się do Muzeum Powstania Warszawskiego dobrze wiedzieć, że w niedzielę zwiedzanie muzeum jest bezpłatne. Co prawda cennik biletów nie jest drogi, zapewnia liczne zniżki dla uczniów, grup, posiadaczy kart ulgowych itp. to niedzielne zwiedzanie jest darmowe. Z racji tego właśnie w ten dzień najwięcej jest chętnych na odwiedzenie wystawy. Równie istotnym dniem o którym należy pamiętać jest wtorek, kiedy to muzeum jest nieczynne.

Zwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego

Zwiedzanie muzeum trwa zwykle około dwóch godzin. Ekspozycje zwiedzać można indywidualnie, jak też z przewodnikiem w grupie. Przewodnicy są dostępni w wielu językach. A dla osób pragnących zwiedzić wystawę samodzielnie z pomocą przewodnika są dostępne do wypożyczenia audio przewodniki. Są one dostępne aż w dwudziestu siedmiu językach. Na terenie wystawy dozwolone jest wykonywanie zdjęć. Są też wprowadzone liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

Niestety dużą niedogodnością muzeum jest brak miejsc parkingowych. By dojechać do muzeum musimy zadbać o parking prywatny, płatny w okolicy. Bywa z nim trudno, bowiem muzeum mieści się w śródmieściu warszawy przy ulicy Grzybowskiej.

Więcej na temat muzeum przeczytasz tutaj: https://www.tematowisko.pl/muzeum-powstania-warszawskiego