lustro na wymiar

Niewątpliwie niewielka przestrzeń wymaga dobrego zagospodarowania. Chcąc zadbać o funkcjonalną aranżację wnętrza warto zadbać o zastosowanie elementów wielofunkcyjnych takich jak lustro. Odpowiednio wpasowane w przestrzeń lustro na wymiar może być użyteczne jak również stanowić estetyczną ozdobę. Lustra powiększają optycznie przestrzeń oraz dodają elegancji. Ponadto stosownie podświetlone, zwłaszcza w świetle dziennym urzekają kolorami rozszczepionego światła.

Lustro takie jak potrzebujesz

Wbrew pozorom może okazać się iż nawet najprostsze, typowe lustro trudno jest kupić by było w odpowiednim rozmiarze, gatunku, kolorze i wzorze. Wówczas lustro na wymiar to idealne rozwiązanie. Zamówienie lustra na wymiar nie jest dużo droższe od zakupu lustra z tak zwanej półki, a pozwala na dopasowanie wszelkich jego cech do aktualnych potrzeb. Prócz wymiaru można wybrać niemalże dowolny kształt lustra, rodzaj jego zdobienia, wykończenia, czy kolorystykę. Czasem to jakość lustra wymaga dostosowania szczególnych wymogów wnętrza. Zwykle oczekujemy od lustra aby było trwałe, odporne na uszkodzenia, bezpieczne, estetyczne. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite gatunki luster, zatem mamy możliwość wyboru nie tylko szeregując oferty względem ceny, ale i oferowanej jakości.

Zastosowanie zwierciadła

Poza klasycznym lustrem ściennym zwierciadła w nowoczesnych projektach wnętrz stosowane są w postaci płytek ściennych, paneli dekoracyjnych, przegród itp. Dzięki możliwości wycinania precyzyjnych kształtów luster popularne stają się kompozycje wieloelementowe. To ciekawy element dekoracji zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. Mozaiki lustrzane, puzzle zwierciadlane mogą stanowić ozdobę biura, sklepu, punktu usługowego jak też przestrzeni domowej. W przypadku usług luster na wymiar możliwe jest również wycięcie liter lustrzanych, dzięki czemu z luster układać można napisy dowolnej wielkości.

Nietypowe lustro na wymiar

Posiadanie niepowtarzalnego lustra to ogromna zaleta w designie. Dzięki swej unikalności lustro może być ciekawym dodatkiem jak też dominującą ozdobą wnętrza. Czasem lustro umieszczone w miejscu, w którym najmniej byśmy się go spodziewali robi największe wrażenie. Ponadto lustra na wymiar stosowane są w miejscach gdzie przestrzeń wymaga rozświetlenia, optycznego powiększenia, dlatego też bardzo często lustra stosowane są na drzwiach szaf, w garderobach i wnękach, ciasnych przejściach. Zamawiając lustro na wymiar możemy dopasować do niego również ramę, która nada nawet najbardziej typowemu zwierciadłu oryginalnego charakteru.