Kiedy potrzebujesz noclegu warto wcześniej, jeszcze przed wyjazdem zaplanować podróż z noclegiem wyszukując tanie pokoje w internecie. Wyszukiwarek i portali poświęconych bazom noclegowym w różnych regionach naszego kraju, a nawet za granicą jest bardzo wiele. Nie rzadko oferują one upusty i rabaty, kiedy zamawiamy nocleg poprzez stronę takiego portalu lub robimy rezerwacje powołując się na taki portal.

Popularnym sposobem na oszczędność są również noclegi oferowane w systemie zakupów grupowych. Tym sposobem pokoje można zamówić bardzo tanio oszczędzając na kosztach bez wkładu własnego. Można również przeznaczając tę samą sumę na kwaterę, zarezerwować pokój w lepszej lokalizacji i o wyższym standardzie niż planowaliśmy.

Nowym na rynku, ale coraz częściej wykorzystywanym sposobem, jest poszukiwanie pokoju na nocleg wśród osób prywatnych, które chętnie przenocują nas w razie potrzeby i co ważne nie muszą być to znajomi. Póki co pomysł ten działa na zasadach wymiany. Dzięki kontaktom z sieci nie trzeba już krążyć w nieznanym sobie miejscu podpytując przechodniów o wolne pokoje do wynajęcia.