Współczesna firma budowlana przede wszystkim powinna posiadać odpowiednie wyposażenie. Na nic zdadzą się najlepsi na rynku pracownicy, jeśli nie będą mieć odpowiednich narzędzi do pracy. W firmach zajmujących się robotami budowlanymi zewnętrznymi, dodatkowo przydany będzie sprzęt ciężki. W zdecydowanej większości wystarczająca będzie minikoparka. Pozwoli ona w znacznym zakresie ograniczyć pracę ludzkich rąk i przyspieszyć realizację wielu robót. Dodatkowo możemy zainwestować w hydrauliczne młoty do minikoparek, które poszerzą funkcjonalność maszyny. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, bowiem młoty do minikoparek mogą przydać się praktycznie w każdej firmie budowlanej.

Gdzie przydadzą się młoty do minikoparek?

Przede wszystkim, warto sobie tutaj powiedzieć kilka słów o tym, w jakich okolicznościach przydatne okazują się młoty do minikoparek. Są to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do realizacji prac około wyburzeniowych. Co prawda nikt nie będzie zabierać się za wyburzenia na dużą skalę przy pomocy minikoparki. Jednakże w wielu okolicznościach młoty do minikoparek znajdują swoje zastosowanie w pracach budowlanych na mniejsza skalę. Poniżej kilka pozycji w których taki młot okazuje się wręcz niezastąpiony.

  • Natrafienie na przeszkody budowlane w postaci starych konstrukcji betonowych czy też większych frakcji skalnych
  • Prace ziemne w wyjątkowo skalistym terenie
  • Drobne prace wyburzeniowe w prywatnych ogrodach.

Oczywiście będzie to inwestycją tylko i wyłącznie dla tych firm, które będą w stanie młot wykorzystać. Nie ma sensu inwestycja w młoty do minikoparek dla firm, które nie realizują zadań z listy powyżej. Jeśli w ciągu całego sezonu prac, ani razu nie trafiła się sposobność do chociażby wynajęcia młota do minikoparki, to w zasadzie inwestycja w takie narzędzie jest całkowicie bezcelowa.

Gdzie kupić młoty do minikoparek ?

Jeśli chodzi o kwestię zakupu młotów do minikoparek, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu nowego. Oczywiście możliwe jest zakupienie na rynku wtórnym, aczkolwiek wiąże się to z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż młot zawsze musi być montowany poprzez odpowiedni adapter. Jest to specjalna płyta montażowa, wykonana z dostosowaniem do konkretnego modelu minikoparki. W tym przypadku, trzeba będzie więc posiadać jeszcze adapter do danego typu młota i posiadanej maszyny. Kupując zaś sprzęt nowy, prosto od autoryzowanego przez producenta dostawcy, dostaniemy adapter w komplecie. Adapter dopasowany do naszej maszyny. Ponadto, nowe młoty do minikoparek, zawsze objęte są gwarancją producenta, a więc gdyby coś się uszkodziło w toku eksploatacji, można liczyć na serwis gwarancyjny. Tym bardziej, jeśli okaże się, iż do awarii doszło w wyniku usterki sprzętu a nie niewłaściwego użytkowania. Jednym słowem, trzeba powiedzieć, iż najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zakup sprzętu całkowicie nowego. Prosto od producenta.