Auto jest nam potrzebne na wiele różnych okazji. Przeważnie wykorzystujemy je tylko do dojeżdżania do pracy lub na uczelnię, raczej nie używamy go by popisywać się przed znajomymi i wtedy gdy nie jest to konieczne. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale przeważnie samochód ma dla nas znaczenie czysto praktyczne. Gdy go jednak zabraknie, przekonujemy się jak bardzo odwykliśmy od jeżdżenia autobusami lub taksówkami.

I bardzo słusznie – nie po to człowiek dorabia się prawa jazdy i samochodu, by jeździć komunikacją miejską! Jeśli okaże się, że nasze auto z jakiegoś powodu odmówi posłuszeństwa i będziemy potrzebowali wsparcia, zorientujmy się gdzie jest najbliższa wypożyczalnia samochodów.
To miejsce, w którym w ciągu kilku minut załatwimy formalności związane z wynajęciem auta na godziny lub doby i będziemy mogli korzystać z dowolnie wybranego przez siebie modelu i koloru samochodu. Niektóre osoby wykorzystują to rozwiązanie dość często na przykład dlatego że nie mają własnego samochodu, ale mają prawo jazdy.

Wszystkim którzy znajdą się nagle bez auta i będą szybko potrzebować wypożyczyć samochód podajemy kilka adresów sprawdzonych wypożyczalni: