Elastyczne strony www, które automatycznie wpasowują się w rozdzielczość monitora jakim dysponuje użytkownik stają się powoli standardem wśród webmasterów, niemniej wciąż jest wiele serwisów internetowtych, które dedykowane są wyłącznie na komputery stacjonarne i to na monitory o dużej przekątnej ekranu.
Tym samym te strony internetowe eliminują spośród swoich potencjalnych użytkowników tych, którzy korzystają z internetu mobilnego w swoich smartfonach i tabletach. Budowa stron internetowych uwzględniających różne urządzenia, na jakich będzie wyświetlana ich treść gwarantuje dużą popularność, o wiele większą aniżeli strony internetowe tworzone z pominięciem urządzeń mobilnych.

Nie trzeba nikogo przekonywać o fakcie, iż z internetu korzysta się często poza domem, przez smartfon itp. urządzenia. Internet mobilny wręcz wypiera sieci stacjonarne, a młode pokolenie nie potrafi obejść się bez dostępu do sieci internetowej. Nie rzadko będąc w podróży, na zakupach, czy zwyczajnie na spacerze, w kawiarni szukamy konkretnych informacji, firm, usług np. oferty sprzętu AGD w okolicy. W takich sytuacjach ograniczenia techniczne strony www minimalizują dostęp do witryny przez zainteresowanego klienta, co z punktu widzenia właściciela serwisu www bez wątpienia nie jest korzystne.

Warto więc, zlecając wykonanie strony www zwrócić uwagę czy zamawiana usługa jaka jest projektowanie stron internetowych uwzględnia projekt Responsive Web Design.