balustrady ze szkła

Czasy w których podstawowymi materiałami służącymi do wykonywania balustrad były stal i drewno bezpowrotnie przeminęły. Dynamiczny rozwój nowoczesnej architektury oraz związany z nią równie dynamiczny rozwój branży budowlanej stymulują do poszukiwania zupełnie nowych materiałów. Których można użyć nie tylko na zewnątrz i wewnątrz budynków, ale również w ich otoczeniu. A nawet szeroko rozumianej architekturze krajobrazu. Jednym z takich, w dalszym ciągu dość awangardowych, rozwiązań są balustrady ze szkła. Co powinniśmy uwzględnić decydując się na ten rodzaj konstrukcji?

O czym pamiętać i na co zwrócić uwagę wybierając balustrady szklane?

Rozważając wybór balustrady ze szkła należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, które pomogą uniknąć w przyszłości kosztownych błędów i rozczarowań. Najważniejszą z nich jest uwzględnienie planów zabudowy w projekcie na jak najwcześniejszym jego etapie. Jest to niezwykle ważne m.in. ze względu na konieczność zachowania odpowiednich zapasów przestrzeni. W innym przypadku montaż wymarzonej balustrady może okazać się trudny lub niemożliwy.

Drugą kwestią jest ustalenie typu balustrady szklanej jaki mamy zamiar zastosować. Zwykłą, w której szklane tafle/panele są osadzone na słupkach, czy też zdobywającą coraz większe uznanie balustradę całoszklaną. Wybranie każdego z tych rozwiązań wiązać się bowiem będzie z poczynieniem odpowiednich przygotowań w czasie prac budowlanych. Pozwalających na ich bezpieczny i bezproblemowy montaż na kolejnych etapach inwestycji. Np. w przypadku balustrad całoszklanych należy uwzględnić ich duży ciężar.

Polecamy: Lustro na wymiar do zabudowy

Nie można też zapominać o uwzględnieniu warunków w miejscu, w którym ma się znaleźć balustrada. Jeżeli spodziewamy się dużego ruchu oraz wykorzystania np. ciężkich wózków lub transportu przedmiotów o dużych gabarytach wykonanych z twardych materiałów lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania na rzecz klasycznej balustrady metalowej. Nawet szkło o podwyższonej wytrzymałości może nie wytrzymać w takim miejscu próby czasu…

Skorzystaj z rozwiązań systemowych

Wiele firm oferuje rozwiązania systemowe. Dzięki którym balustrady szklane można dostosowywać do własnych potrzeb korzystając z gotowego zestawu elementów i budując je niczym klocki. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala na istotne oszczędności finansowe. Skraca czas realizacji zlecenia. A w razie nieszczęścia lub aktu wandalizmu pozwala na szybką naprawę zniszczeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Związanych np. z koniecznością produkowania elementów na indywidualne zamówienie. Dlatego poszukując firmy która wykona zamówienie na balustrady szklane warto wybrać taką, która ma w swojej ofercie to nowoczesne i niezwykle elastyczne rozwiązanie.

Zapytaj o możliwość personalizacji balustrady ze szkła

Produkty wykonane ze szkła odznaczają się wieloma zaletami. A połączenie bezpieczeństwa, ponadczasowego charakteru oraz trwałości predestynuje ten rodzaj materiału m.in. do zastosowania w balustradach szklanych. Warto jednak pamiętać, że nie musimy się ograniczać jedynie do przezroczystych tafli. Zastosowanie specjalnych folii instalowanych między szklanymi panelami pozwala na ich zabarwienie na dowolny wybrany kolor. Lub umieszczenie grafiki, czy firmowego logotypu. Co więcej możliwości personalizacji produktu ograniczają się nie tylko do jego wyglądu. Nowoczesne szklane panele można wyposażyć w specjalne powłoki zapewniające zdolność do ich samooczyszczania, filtry UV, czy podświetlenie. Dzięki którym możemy jeszcze lepiej dopasować konkretne rozwiązanie do swoich potrzeb. A zamontowana balustrada będzie nie tylko zabezpieczeniem, ale również awangardową dekoracją przykuwającą wzrok.